Život je smutné jeviště a člověk musí umět hrát, když mu srdce krvácí, musí se umět smát.

Nová povídka

7. února 2008 v 21:49 | Terkic |  Andělé na zemi
Úvod:
Jmenuji se Kesidy a jsem přátelský anděl. Mám za úkol spřátelit se se svými svěřenci a ochraňovat je. Bohužel mým posledním svěřencem byl Max. Přátelství už nebylo jen přátelství. Já se zamilovala do něho a on do mě. Bohovi se to ale nelíbilo a přikázal mi Maxe opustit. Srdce mi pukalo žalem a poprosila jsem boha jestli bych alespoň nemohla Maxovi zanechat dopis na rozloučenou, bůh mi to povolil a já napsala dopis na rozloučenou se samými výmluvami. Pravdu jsem Maxovi nedokázala a nemohla říct.
Mé jméno je Max. Měl jsem vážně milou a andělsky krásnou přítelkyni Kesidy. Bylo nám spolu opravdu dobře. Měli jsme mít schůzku o půl páté v parku. Čekal jsem tam asi hodinu a pak jsem se smutně vracel domů. Netušil jsem, že mě čeká ještě větší šok. Když jsem dorazil domů viděl jsem otevřené okno, pomyslel jsem si, že přišli lupiči ale nikoho jsem neviděl a okno zavřel. Když jsem si odložil bundu podíval jsem se na stůl. Ležela tam obálka a na ní bylo Kesidiným písmem napsaný Pro Maxe.
Myslel jsem si, že se Kesidy stavila a nechala mi tu omluvný dopis. K mému zklamání, jsem zjistil, že je to dopis na rozloučenou.
1.Část: Začátek
Vypráví Max: Nemohl jsem se z toho šoku vzpamatovat. Proč mi to udělala? Nikdy bych to do ní neřekl. Ne ne tohle je jen hrozný sen a zítra se z něj probudím a ona, ona bude zase se mnou. Bohužel to zlý sen nebyl. Byla to zlá skutečnost, se kterou se nemůžu smířit.
Dopis: Ahoj Maxi. Moc mě mrzí, že jsem dneska nepřišla na naší schůzku. Ale už se nemůžeme nikdy vidět. Našla jsem si jiného kluka a stěhuji se za ním do jiného města. Moc mě to mrzí, láska k tobě asi přešla a já s tebou nemohla zůstat dál. Pa Kesidy.
Od této doby uplynulo už pár měsíců a já byl stále zničený. Kesidy byla mou největší láskou v životě a nešlo na ní jen tak zapomenout. A teď už je to přes rok.
Vypráví Kesidy: Maxi ani nevíš jak ráda bych ti řekla kdo vlastně jsem a proč jsem tě doopravdy opustila. Jsem na tom stejně možná i hůř než ty. Proč jsou naše pravidla tak přísná. Jak ti mám říct, že jsem anděl strážný, a že ty jsi byl můj svěřenec? Chtěla bych se k tobě vrátit, ale nemůžu. Cítím tvou bolest a ta je násobena tou mou, copak tohle nikdy neskončí?
Přichází bůh: "Kesidy, máš nového svěřence, tedy spíš svěřenkyni musíš se vrátit zpátky na zem. Vracíš se zpátky do Kastle rocku. Ale drž se zpátky od Maxe."
Kesidy: "Do Kastle rocku, proč bože? Proč tam mám jít já, to nevidíš, že už tak se dost trápím? Navíc cítím Maxovu lásku, žal, bolest i nenávist, jak se mám soustředit na svoji novou svěřenkyni, když mám plnou hlavu jen jeho, svých a jeho pocitů?"
Bůh:" Promiň, ale je to tvá povinnost, měla jsi už takhle předurčený život."
Kesidy: "Já si ho nevybrala." Odchází.
Já to nemůžu udělat, nemůžu se tam vrátit. Je to od něj trest, chudák Max, ten to nepřežije.
Vypráví Max: Už je zase školní rok. Jsem zpátky mezi fotbalistama a roztleskávačkama, tak jak to v téhle škole chodí každý rok. Jenže ona mi tu vážně chybí, ale jak bych se zachoval kdybych jí viděl například támhle na chodbě? Jenže to není možný, je to blbost, už tu není rok. Zarazím se.
Vypráví Kesidy: Tak jsem zase zpátky v téhle škole, bylo to tady super, jenže s Maxem to bylo lepší, ale teď, teď to bude plno vyhýbání, křivdy a bolesti. Já ho chci i nechci potkat,jak se mám zachovat až se střetneme? Z mých myšlenek mě vytrhne pohled na velice známou osobu. Co teď?
Vypráví Max: Ale ne to je ona! Ona se vrátila, ale jak je to možný?
Max a Kesidy na sebe dlouho zírají, nakonec zazvoní a oni se vydají do svých tříd. Ani jeden není schopen soustředit se na hodinu. Předtím chodili do třídy spolu, ale Kesidy si musela prohodit některé hodiny kvůli své svěřenkyni. Jenže Kesidy se Maxovi nevyhne, na škole není zas tolik lidí a navíc má přeci jen s Maxem nějaké hodiny společné. Tak jsem zvědavá, jak to mezi nimi bude dál, kam je ještě osud zavede?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama