Život je smutné jeviště a člověk musí umět hrát, když mu srdce krvácí, musí se umět smát.

Nová povídka jménem Kouzelný svět

30. června 2008 v 21:02 | Terkic |  Kouzelný svět
Říkáte si to byla rychlost? No celkem jo. V jednom dni dokončit povídku a pak hned rozjet druhou. No a to mám nápad na další dvě, ale popořadě. Měla bych úplně začít touhle a pak ji dokončit než začnu novou. Ale dost mých keců. Tady je.

Kouzelný svět

Úvod:Vítám vás do nové povídky jménem kouzelný svět. Je plná draků, jejich jezdců, elfů, skřítků, víl, pánů a paních zvířat, čarodějů, čarodějnic, upírů a říší se zvláštními rysy. Hlavním hrdinou je Krol dračí jezdec, jenž se se svými přáteli vydá na dobrodružnou a nebezpečnou cestu na záchranu princezny Maribel, která byla unesena rytířem zla.
1.Část: Únos
Byl večer. Krol se zadíval na oblohu posetou hvězdami. Vedle něj spal jeho věrný drak Stormy. Byl nádherný. Měl modrou barvu, obrovská perleťová křídla a krásné zelené oči.
Krol byl obyčejný, ale přesto okouzlující muž, alespoň pro většinu dívek. Měl dlouhé šedé vlasy, ohnivé, ale velice laskavé oči a na krku nosil obojek s křišťálem, který mu dal jeho drak, když svolil, že může být jeho jezdcem. Hvězdy byly ten večer tak krásné a zářivé, avšak Krol měl pocit, že ten večer se stane, něco co záhy změní jeho poklidný život.
Mezitím na zámku se konala zásnubní hostina princezny Maribel a prince Leona. Mladí snoubenci byli tak šťastní a zamilovaní. Najednou se však rozrazily dveře a v nich stál rytíř zla. Měl černé rozcuchané vlasy a jeho rudé oči byly plné zla a naháněly hrůzu.
"Jak si se sem dostal?" Zvolal princ Leon. "Vždyť stráže jsou po celém hradu!"
"Myslíš ty pápěrky?" Uchechtl se rytíř.
"Co tu chceš?"
"Tvou snoubenku."
Jen co to dořekl, ocitl se u nich za stolem probodl Leona a přehodil si Maribel přes záda a utíkal s ní ke dveřím.
"Leone!" Volala vyděšeně Maribel.
"Maribel! Nenechte je utéct!" Vykřikl princ a držel se za zasažené místo.
Stráže se vydali za únoscem a jeho obětí. Pro rytíře, však nebylo těžké je zabít a utéct s Maribel pryč.
Leon byl nešťastný. Ranhojič mu ošetřil jeho rány, ale doporučil mu být po dlouhý čas odpočívat. Leon se tak za Maribel, nemohl sám vydat. Poslal spousty svých nejlepších vojáků, hledat Maribel, ale jen pár se jich vrátilo a řeklo mu, že je k nenalezení.
Princ chřadl a pak si vzpomněl na Krola svého starého přítele stopaře a dračího jezdce. Hned další den si ho nechal zavolat.
"Buď zdráv milý příteli."
"Ty také, co potřebuješ?"
"Má snoubenka byla před měsícem unesena rytířem zla a mí muži ji nejsou schopni najít. Ztratili stopu, a tak jsem si vzpomněl, že ty jsi vynikajícím stopařem a díky svému drakovi, můžeš hledat i z oblohy. Moc tě žádám abys ji našel. Nebude to zadarmo. Když ji najdeš dám ti 10 000 zlatých, rytířský titul a část svých lesů.
"I kdyby si mi nedal nic, zachránil bych ji, ale tvou nabídku přijímám."
"Děkuji Krole. Hlavně mi ji živou přiveď zpět. Mí muži tě zavedou na místo, kde ztratili stopu. Dál už budeš muset jít sám. Odmítají totiž pokračovat v této výpravě."
"Nevadí, hned zítra ráno vyrazíme."
"Až zítra?" Řekl Leon sklesle.
"Musím se pořádně na výpravu připravit."
"Dobrá tedy. Zítra ráno v osm hodin, u tebe budou mí muži."
"Sbohem Leone, však já ti jí přivedu zpátky."
"V to doufám. Sbohem."
Krol se vydal domů, kde na něj čekal Stormy.
"Zítra vyrážíme na výpravu milý Stormy."
"Na jakou?" Zeptal se drak svým zvučným hlasem.
"Pojedeme najít a zachránit Leonovu snoubenku Maribel. Unesl ji Morfius."
"Ten rytíř zla?"
"Ano přesně ten."
Krol už se s Morfiem setkal. Jako malému mu Morfius zabil rodiče a vypálil jeho vesnici. Pouze Krol a Stormy tento útok přežili. Schovali se za tajnou zeď v jejich domě. Krol byl synem tamního pána. Všichni v jeho roudu měli oranžové pruhy na tvářích."Teď se konečně můžu pomstít za svou rodinu a ves." Pomyslel si.
Stormy ho pozoroval. Tak zamyšleného, ho ještě neviděl. Věděl o jeho minulosti. Vyrůstal s ním přeci odmalička. Věděl, že Krol touží po pomstě.
"Snad mu ta pomsta nezatemní mysl." Pomyslel si drak.
"Půjdeme se připravit na cestu a pak spát. Vstáváme brzy a bude lepší, když budeme vyspalí do růžova." Řekl Krol už trochu usměvavěji.
"Dobrá." Odvětil drak a začal mu pomáhat s přípravami na cestu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama