Život je smutné jeviště a člověk musí umět hrát, když mu srdce krvácí, musí se umět smát.

nová povídka nové postavy

12. srpna 2008 v 21:49 | Terkic |  ztracena v kómatu
Ještě než začnu psát, tak vám chci sdělit že mé povídky musíte brát s rezervou, sou to jen ptákoviny a sou pro pobavení jak sou pitomé. Ta nová pitomost se menuje Ztracena v kómatu

Ztracena v kómatu

Úvod: Tak je tu další povídka jménem Ztracena v kómatu. Je to o dívce jménem Shelby, u které doma vypukne požár. Všichni se zachrání, ale ona nestihne před požárem utéct a skončí v nemocnici v kómatu. Shelby se objeví v životě podobnému tomu současnému, ale je tu spoustu věcí jinak. Snaží z tohoto světa dostat a z kómatu se probrat.
1.Část:Požár
Hnědovlasá dívka, s modrýma očima Shelby se zadívala ven z otevřeného okna. Bylo tam tak krásně a dovnitř profukoval svěží vánek.
"Něco bych podnikla." Blesklo hlavou Shelby.
Najednou jí zapípal mobil.
"Kdo mi asi píše?"
Byl to Kevin, kluk s kterým chodila už půl roku. Na Shelbiině tváři se objevil úsměv. Kevin, chtěl aby s ním šla ven. Shelby ihned odepsala, že půjde moc ráda a zadívala se na Kevinovu fotku. Byl na ní blonďatý kluk, se zelenýma očima a velice pěkným úsměvem. Shelby se urychleně oblékla a vyrazila ven. Strávila s Kevinem krásný den jako vždy v kavárně, dále na dětských prolejzačkách a na místní pouti, odkud si Shelby nesla velkého plyšového medvěda, kterého jí Kevin vystřelil. Před domem kde Shelby bydlela se rozloučili a poté si vyměnili ještě pár smsek o tom jak se jim spolu strávený den strašně líbil.
Navečer odešli její rodiče na večeři a divadelní představení s přáteli. Shelby šla spát v jedenáct, byla velice unavená po náročném, ale pro ni tak krásném dnu. Kolem jedné ji však probudil zápach, jakoby se něco pálilo. Shelby vyběhla ze svého pokoje do předsíně a z hrůzou zůstala stát. Vchodové dveře do bytu byly v plamenech a druhá půlka předsíně také. Shelby běžela k telefonu, vzala sluchátko, vběhla do koupelny a zavřela za sebou dveře. Vytočila na sluchátku číslo a zavolala hasiče. Hasiči hned vyrazili na adresu kterou jim Shelby nadiktovala. Shelby vykoukla z okna. Dům byl v plamenech a viděla sousedy na ulici.
"Vyskočit z okna by byla pěkná hloupost, taková výška. Navíc mám z výšek strach." Pomyslela si Shelby a začala volat o pomoc. Ze zdola se začalo ozývat:
"Ale ne, Shelby je ještě nahoře. Ale já myslel/a že je pryč s rodiči."
"Shelby vydrž! Hasiči už jsou tu!" Volala paní Mondego.
Shelby se začala modlit aby ji hasiči vytáhli co nejdříve. Pod dveřmi už procházel kouř z vedlejší místnosti. Shelby si zakryla dolní část obličeje rukou a snažila se dýchat co nejméně. Kouř byl čím dál tím víc silnější a dveře se ocitly v plamenech. Shelby jakoby z dálky slyšela hasiče. Jejich kroky a jejich hlasy se vzdalovaly. Shelby nemohla dál, omdlela a praštila se o vanu do hlavy.
"Jsi schopná chůze?" Zeptal se jí jeden z hasičů.
"Ano jsem." Odpověděla mu rozklepaně Shelby.
Hasič ji chytil za ruku a táhnul ji ven z koupelny. Ostatní kolem hasili oheň. Shelby konečně stála venku na ulici. Jeden z hasičů jí tam podával deku. Shelby koukala jak dům ve kterém bydlela celých 17 let končí v plamenech.
"Shelby! Shelby jsi v pořádku?!" Volal známý hlas její matky.
"Ano mami jsem." Odvětila ještě trochu vyděšeně.
"Shelby! Jsem tak rád že jsi v pořádku." Přiběhl k ní, dal jí polibek a objal ji.
Shelby zůstala zaraženě a nechápavě stát.
"Leonarde? Ale co ty tady děláš?"
Objímal jí hnědovlasý kluk s hnědýma očima.
"Tví rodiče mi volali že u vás hoří."
"Ale vždyť my jsme se rozešli už před sedmi měsíci."
"Jsi ještě omámená tím kouřem? My spolu chodíme už víc jak rok a nerozešli jsme se."
"Ale to není možné." Řekla Shelby a odtrhla se od něj.
"Proč by to nebylo možné? Shelby děje se něco?"
"Já nevím." Řekla Shelby ještě víc vyděšeně než předtím, když uviděla hořet vchodové dveře.
"To bude dobré." Řekl Leonard a znovu ji objal.
Shelby jen zírala před sebe a snažila se přijít na to co se tady vlastně děje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kaczenka kaczenka | Web | 26. srpna 2008 v 14:02 | Reagovat

a kdy budou další díly? ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama